EcoHeart

Značka EcoHeart byla založena na Slovensku Romanem a partou lidí kolem něj. Většina finančních prostředků z prodeje zubních kartáčků putuje na realizaci takzvané kartáčkovny (neboli "kefkárně") právě na Slovensku. Zde by lidi z EcoHeart časem chtějí vyrábět kartáčky lokálně, z lokálních surovin a za pomoci místních lidí, ale chystají se také zrenovovat staré stroje. "Kefkáreň" pak plánují otevřít široké veřejnosti a měla by tak sloužit nejen jako výrobna dubových nebo ořechových kartáčků na zuby, ale také jako místo, kde ožívá historie a tradiční řemeslo. Celý projekt má i sociální dopad - v budoucnu by zde měli pracovat především lidé s nejrůznějšími hendicapy.

Na bambusové kartáčky značky EcoHeart se používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou. Pandy velké, kterých je ve volné přírodě jen asi 1.700 jedinců, se živí především odrůdami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Černý bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Stejně tak pandy červené. Nemusíte tedy mít obavy, že byste brali pandám bambus od tlamiček.

Jeden člověk za život spotřebuje mnoho set zubních kartáčků a vytvoří tak až několik desítek kilogramů plastového odpadu. V Česku se recykluje jen něco přes 60 % plastového odpadu, zbytek končí na skládkách či ve spalovnách. Jen Praha je tak schopná za rok vyprodukovat několik desítek tun nerecyklovaného plastového odpadu pouze ze zubních kartáčků. Proto doporučujeme používat rozložitelné kartáčky z obnovitelných zdrojů - namísto plastu z ropy. Proto jsou bambusové kartáčky skvělou ekologickou alternativou těch běžných.

Na celý příběh firmy EcoHeart se můžete podívat na krátkém videu:

Žádné produkty od výrobce EcoHeart nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.