Ashortwalk

V roce 2016 si lidé z Ashortwalk položili zásadní otázku: “Co můžeme dělat s použitými jednorázovými kelímky na kávu?” Zároveň se rozhodli, že to zjistí. Designová společnost z Velké Británie se už dlouhou dobu zabývá využitím použitých a recyklovaných materiálů a vrací jim život v nové formě.

Papírových kelímků každý z nás v průměru spotřebuje 350 za rok. Problém je, že kelímky nelze jednoduše recyklovat. Ačkoliv jsou na první pohled papírové, obsahují uvnitř tenkou vrstvu plastu, která recyklování ztěžuje.

Jeden z partnerů společnosti Ashortwalk, společnost Nextek, se společně s Imperial College London rozhodli pro logický přístup k recyklaci celého kelímku. Jeho vyčištěním a rozkrájením nalezli chytrý způsob smíchání vláken kelímku s plastovým polymerem. Lidé v Ashortwalk tento nápadl zaujal. Začali polymer mísit s jinými recyklovanými materiály, aby je poté přetvořili v nové a užitečné produkty.

Takto vznikl rCUP. Podívejte se na video, ve kterém vám zakladatel filmy Ashortwalk, Dyson Dan Dricker, celý koncept představí blíže:

Dnes patří rCUP mezi udržitelnější a ekologičtější varianty oproti klasickým jednorázovým kelímkům. Lidé v Ashortwalk s ním ale stále nejsou na sto procent spokojeni. Chtějí na celém konceptu zapracovat a pevně věří, že do 12.-14.měsíců bude rCUP prvním kelímkem na světě, který bude vyrobený pouze z recyklovaných použitých kávových kelímků. 

 

 

Žádné produkty od výrobce Ashortwalk nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.