Bambusový kartáček (extra soft) - růžový zeromarket.cz

Bambusový kartáček s extra jemnými štětinkami ve skleněném pouzdře.

139 Kč
Skladem
  • bambusový kartáček s nylonovými štětinkami
  • v přírodě zcela rozložitelný
  • praktické skleněné pouzdro
  • extra jemné štětinky
  • vyvinuto na Slovensku

Bambusový kartáček EcoHeart je vyrobený z ručně opracovaného bambusu. Nylonové štětinky neobsahují BPA a ftaláty a jejich jemnost je porovnatelná s extra soft třídou jiných kartáčků. Upozorňujeme, že zpočátku se výjimečně může stát, že vám několik jednotlivých štětinek vypadne. Důvod je ten, že do bambusu štětinky nelze tak efektivně uchytit jako do plastu. Nijak se tím ale nesnižuje funkčnost kartáčku. Po tom, co kartáček doslouží, doporučujeme ho hodit na kompost nebo zakopat do země, kde se rozloží. Kartáček je dodáván s praktickým a jednoduchým skleněným pouzdrem s korkovým uzávěrem.

 

PARAMETRY:

Barva: Růžová

Délka hlavy: 2,5 cm

Délka štětin: 11 mm

Materiál skleněného obalu: Borosilikátové sklo a korková zátka

Materiál štětinek: Nylon6

Počet otvorů: 34

Počet štětinek: 1700

Tloušťka vlákna: 0,15 mm

Třída jemnosti štětin: Extra soft

Země původu: Vyvinuto na Slovenku. Skleněný obal a korková zátka vyrobeny na Slovensku. Kartáčky vyrobeny v Číně.

Kód Kód: 114
Jméno značky: EcoHeart
Kategorie: Ústní hygiena

Značka EcoHeart byla založena na Slovensku Romanem a partou lidí kolem něj. Většina finančních prostředků z prodeje zubních kartáčků putuje na realizaci takzvané kartáčkovny (neboli "kefkárně") právě na Slovensku. Zde by lidi z EcoHeart časem chtějí vyrábět kartáčky lokálně, z lokálních surovin a za pomoci místních lidí, ale chystají se také zrenovovat staré stroje. "Kefkáreň" pak plánují otevřít široké veřejnosti a měla by tak sloužit nejen jako výrobna dubových nebo ořechových kartáčků na zuby, ale také jako místo, kde ožívá historie a tradiční řemeslo. Celý projekt má i sociální dopad - v budoucnu by zde měli pracovat především lidé s nejrůznějšími hendicapy.

Na bambusové kartáčky značky EcoHeart se používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou. Pandy velké, kterých je ve volné přírodě jen asi 1.700 jedinců, se živí především odrůdami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Černý bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Stejně tak pandy červené. Nemusíte tedy mít obavy, že byste brali pandám bambus od tlamiček.

Jeden člověk za život spotřebuje mnoho set zubních kartáčků a vytvoří tak až několik desítek kilogramů plastového odpadu. V Česku se recykluje jen něco přes 60 % plastového odpadu, zbytek končí na skládkách či ve spalovnách. Jen Praha je tak schopná za rok vyprodukovat několik desítek tun nerecyklovaného plastového odpadu pouze ze zubních kartáčků. Proto doporučujeme používat rozložitelné kartáčky z obnovitelných zdrojů - namísto plastu z ropy. Proto jsou bambusové kartáčky skvělou ekologickou alternativou těch běžných.

Na celý příběh firmy EcoHeart se můžete podívat na krátkém videu: