Náš týdenní nákup - rostlinně a bez obalu

Když se podívám na to, co se mi podařilo ve svém životě za posledních několik let změnit, samotnou mě udivuje, co vše stojí za zmínku. Téměř před čtyřmi lety jsem přestala jíst živočišné výrobky, postupně jsem vyměnila kosmetiku z drogerie za přírodní produkty a nakonec jsem se zaměřila na snižování produkce odpadu. Za tu dobu jsem přečetla mnoho článků, shlédla různé dokumenty a také se nechala inspirovat lidmi kolem sebe k tomu, abych průběžně obohacovala svůj životní styl o udržitelnější návyky. Občas mám tendenci zapomínat, jak dlouho cestu už jsem ušla. Zřejmě je to tím, jak snadno si člověk zvyká na každodenní věci. Dnes už mi příjde naprosto samozřejmé vytáhnout v krámě síťovaný sáček na ovoce nebo si všude nosit vlastní láhev na vodu. Největší změna se totiž neudála ani tak v mém batohu, kde teď většinu místa zabírají věci na bezobalové nákupy, ale v mé hlavě. Dneska už si uvědomuji každý svůj krok, každý svůj čin a především každý svůj nákup. Dnes už nedokážu jezdit s košíkem po supermarketu a bezmyšlenkovitě do něj házet banány, ananas a avokádo. Na místo toho si plně uvědomuji, odkud jednotlivé suroviny pochází, kdo a za jakých podmínek je pěstoval a sklízel, kdo a za jakým účelem je prodává. Na jednu stranu mám občas chuť ten hlas v mé hlavě ignorovat a prostě si koupit přesně to, na co mám chuť, bez ohledu na tuny plastu nebo emisí CO2. Na stranu druhou jsem za tenhle svůj hlas ráda, protože mě neustále nutí zdokonalovat se v tom, co dělám a ani na chvíli mi nepřestává připomínat, že to má smysl. Proto se minulý týden nesl v duchu menší osobní výzvy. Zvládnu nakoupit a celý týden vařit jen z lokálních surovin a nevyprodukovat u toho pokud možno žádný odpad? V článku najdete přehledně vypsané, co a kde přesně jsem nakupovala a také jaké jídlo ze surovin vzniklo. Budu ráda, pokud mi dáte vědět, jak vypadají nákupy u vás. Omezujete například maso, nebo se zaměřujete především na redukci plastů?

 

První zastávka – trhy

 

Trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou mé nejoblíbenější. Stánky s tím nejlepším od českých farmářů, včetně stánků s občerstvením a kávou, tu stojí od středy do neděle. Co musím zmínit, jsou více než lidové ceny, příjemná atmosféra a navíc se návštěva trhu dá bez problému spojit s nákupem v nedalekém bezobalovém obchodě. Nabídka ovoce a zeleniny se samozřejmě den ode dne liší, stejně jako ceny nejsou vždy stejné.

 

11

 

Jarní cibule (3 ks)

30,-

Rajčátka (30 malých)

35,-

Brambory (20 velkých)

36,-

Květák

25,-

Cuketa (1 velká)

38,-

Salátová okurka (1 ks)

15,-

Bílé papriky (4 ks)

28,-

Mrkev (4 ks)

20,-

Meruňky (cca 0,5 kg)

35,-

Švestky (cca 0,5 kg)

24,-

Pórek (2 menší)

30,-

 

 

Druhá zastávka – zdravá výživa a bezobalový obchod

 

Pokud taky rádi nakupujete více věcí na jednom místě, můžu vám vřele doporučit moji oblíbenou zdravou výživu Pinia, která zároveň prodává vybrané potraviny i na váhu. Bohužel se nachází až na kraji Prahy v Radotině, kde jsem pár let bydlela a stále tam jezdím za přáteli. O bezobalovou sekci se Pinia rozrostla poměrně nedávno a co musím především zmínit, je cena jednotlivých potravin, na které je znát absence obalu. Pokud jste zastáncem BIO surovin, ty tu sice také naleznete, ale jen v omezeném množství. Většinu bezobalového nákupu jsem tentokrát zvládla vyřídit právě v této zdravé výživě, jedinou položkou, která vybočuje z bezobalového seznamu, je ovesná smetana. Pokud víte, jestli se dá někde sehnat rostlinná smetana do vlastního obalu, budu ráda za tip! Každopádně dalších z mých oblíbených zastávek je určitě kterákoliv pobočka Bezobalu a poté prodejny Nebaleno v Nuslích. Právě tam jsem si ještě dokoupila tofu - jednu kostku naturálního a tři uzeného.

 

15_1

 

Rýže natural (1,2 kg)

 132,-

Kuskus (1,4 kg)

 87,-

Jáhly (1,2 kg)

 48,-

Pohanka (0,3g)

 24,-

Jemné ovesné vločky (0,8 kg)

 51,-

Datle (0,2 kg)

 78,-

Ovesná smetana Oatly (250 ml)

 36,-

Tofu natural (1 kostka)

 31,-

Tofu uzené (3 kostky)

 113,-

 

Na váhu jsem si tentokrát vzala jen to nejnutnější, jelikož jsme doma měli ještě zásobu různých druhů čoček, těstovin, fazolí, pohanky a dalších obilovin a luštěnin. Stejně tak jsem během týdenního vaření použila třeba sušená rajčata ve skle, nebo cibuli a různá dochucovadla (sůl, sójovou omáčku), které nám zbyly z předešlých nákupů. A co vše jsem během týdne uvařila?

 

12_1

 

Za zmínku stojí čína, kterou jsem připravila z pórku, jarní cibulky a na jemno nakrájené mrkve. Nejprve jsem na kokosovém oleji osmahla česnek, zázvor a na kostičky nakrájené bílé tofu. Zeleninu jsem na pánvi jen krátce podusila, aby trochu změkla, ale zůstala křupavá. Směs jsem nakonec dochutila sojovou omáčkou, kterou jsem zahustila kukuřičným škrobem (koupeno v Bezobalu). K tomu jsem jenom rychle uvařila rýži natural. Čína je jedno z našich nejoblíbenějších jídel, jelikož prakticky smícháte jakoukoliv zeleninu, přidáte sojovou omáčku a rychlá a zdravá večeře je na světě.

Dalším jídlem byla v troubě pečená zelenina (malá rajčátka a dýně), celé stroužky česneku a uzené tofu. K tomu jsme si tentokrát dali jenom kuskus, který stačí zalít horkou vodou a nechat chvíli odstát. Celé jídlo mi netrvalo více než půl hodiny, což bylo přesně to, co jsem ten den potřebovala.

Trochu víc jsem si vyhrála, když jsem dělala bramboráky. Tentokrát jsem chtěla připravit trochu "zdravější" verzi, takže jsem nastrouhala asi šest velkých brambor a k tomu dvě větší mrkve. Pak už jsem klasicky směs ochutila solí, pepřem, majoránkou a česnekem. Placičky jsem potom smažila na kokosovém oleji a byly naprosto výborné!

Hodně podobný postup jsem opakovala při přípravě cuketového nákypu. Najemno jsem nastrouhala celou jednu velkou cuketu, kterou jsem předem oloupala, a asi tři větší brambory. Směs jsem ochutila podobně jako tu na bramboráky, takže hlavně hodně česneku, sůl a pepř a nakonec jsem přidala ještě na kostičky nakrájené uzené tofu. Aby se mi směs spojila, smíchala jsem si ovesnou smetanu s rozemletým lněným semínkem. Všechno jsem pořádně promíchala a poté nechala zapéct v troubě, až se navrchu udělala křupavá krusta.

Jedním z našich hodně častých a oblíbených jídel jsou také karbanátky na různé způsoby. Vyzkoušeli jsme už hodně druhů, z čočky, z fazolí a tak dále. Ale dlouho jsme nenarazili na takové, po kterých by se jenom zaprášilo. Ačkoliv celá příprava karbanátků mi zabere poměrně dost času (dohromady možná dvě hodiny), jsou pro nás vítaným zpestřením a náhradou tofu a tempehu, kterého jsme občas přejedení. Na konci článku vám na karbanátky dám recept a popíšu přesný postup, abyste si na nich případně mohli taky pochutnat!

 

14

 

Zelenina, kterou jsem použila k přípravě večeří, mě při nákupu na trzích vyšla na 242 korun. Přílohy jako rýže, jáhly, kuskus a tofu mě stály 236 korun. Celková cena potravin, ze kterých jsem připravila pět večeří pro dva lidi (a třeba karbanátky nám zbyly ještě na oběd na další den), nepřesáhla 500 korun.

Pokud bych celý týdenní nákup a vaření měla zhodnotit, jedinou nevýhodou pro mě byla časová náročnost celého procesu nakupování. Na druhou stranu si myslím, že po nějaké době už budu schopná zorganizovat si nákup tak, aby mi zabral času mnohem méně a stal se pro mě nedílnou součástí týdne. Nejlepším zážitkem pro mě bylo samotné vybírání ovoce a zeleniny na trhách, kde si můžete veškeré suroviny pořádně prohlédnout, přičichnout k nim a od pěstitelů vyzvědět všechny informace o jejich zemědělství. A nakonec i samotné vaření pro mě tentokrát byla mnohem větší zábava. Člověk si opravdu až v praxi uvědomí, kolik zbytečného odpadu mu doma vzniká pouhým nákupem surovin na vaření. A také vidí, o kolik krásnější je pracovat s čerstvými, nebalenými potravinami.

A co vy? Jak vypadají vaše nákupy? Chodíte do běžných obchodů, nebo navštěvujete i bezobalové prodejny?

 

RECEPT NA JÁHLOVÉ KARBANÁTKY

 

500g jáhlů

2 menší pórky

2 menší mrkve

200g sušených rajčat v oleji

3 stroužky česneku

2 lžíce zeleninového vývaru

sůl, pepř

 

60

 

 

Jáhly nejprve několikrát properu ve vodě, aby se zbavily veškerých nečistot a případné hořké chuti. Poté je dám vařit s trochou vývaru (koupeno v Nebaleno) a mezitím si připravím zeleninu. Pórek nakrájím na kolečka, mrkev nastrouhám najemno a poté zeleninu nechám orestovat na kokosovém oleji, dokud trochu nezměkne. V mezidobí si stihnu pokrájet sušená rajčata a případně oloupat česnek. Když jsou jáhly uvařené, sliju je a smíchám je se zeleninou i rajčaty. Klidně přidejte i trochu oleje z rajčat, lépe se celá směs spojí. Nakonec vše dochuťte prolisovaným česnekem, solí a pepřem a nechte směs vychladnout. Do trouby předehřáté na 180-200°C potom dejte péct vytvarované karbanátky. Většinou jsou hotové za 30-40 minut a jejich velká výhoda je, že jsou výborné horké i druhý den za studena!

 

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.