O nás

Jsme dva mladí lidé, kteří v životě chtějí dělat to, co je baví. Proto jsem se při studiu a práci rozhodla za pomoci přítele spustit e-shop s produkty, které sama v běžném životě používám. Dlouhou dobu se zajímáme o to, co kupujeme za potraviny, kosmetiku a drogerii. Přes rostlinnou stravu jsme se dostali k přírodním produktům netestovaným na zvířatech a především jsme se nadchli dnešními možnostmi minimalizace odpadu. Po tom, co jsme se seznámili s většinou zero waste vychytávek, napadlo nás vytvořit místo, kde budou moci i ostatní najít vše potřebné ke snížení produkce odpadu na jednom místě.

E-shop Zeromarket.cz vznikl hlavně s tím cílem, představit i ostatním lidem, jak se dá žít bez odpadu. Že to jde jednoduše a nenásilně. V článcích na blogu sdílíme tipy, které se nám zdají z hlediska minimalizace odpadu užitečné. A na samotném e-shopu nabízíme produkty, které jsou rostlinného a zcela přírodního původu, bez plastu, a nebo ze zdravotně nezávadného plastu, který je ale určený k opakovanému užití. Jedině takto nám plast dává nějaký smysl.

Stejnou filozofií se řídíme i při samotném vedení e-shopu a balení objednávek. Faktury posíláme formou e-mailu, pokud není přání zákazníka jiné. Objednávky odesíláme v krabicích získaných ze spřátelených obchodů, vycpané jsou nepotřebnými letáky a výplněmi, které už službu udělaly někde jinde. Aby byly krabice plně recyklovatelné, používáme papírovou lepenku.

Vše, co vám nabízíme, jsme nejprve sami vyzkoušeli a můžeme to jedině doporučit. Naším cílem je inspirovat a pomoci dalším lidem, aby snížili svůj dopad na životní prostředí, o které je naší povinností se starat. Jsme moc rádi, že nám v jeho dosahování pomáháte!

 

25

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.