EKO Kelímek na kávu nebo čaj - rCUP 340ml zeromarket.cz

80/MOD 80/ZEL 80/ZLU 80/CER Zvolte variantu

První opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků.

V nabídce varianta černá/hořčičově žlutá, černá/tyrkysová, krémová/tyrkysová a krémová/zelená. Sami si zvolte, který kelímek vašemu oku lahodí nejvíce. .


 • Zvolte variantuNa dotazNa dotazNa dotazNa dotaz
348 Kč 348 Kč 348 Kč 348 Kč 348 Kč
 • Varianta
Kategorie: Láhve, termosky
 
 • 100% těsnění
 • odolný a s dlouhou životností
 • uzavíratelný jednou rukou
 • udržuje nápoj teplý nebo studený
 • pohodlně se drží, i když je nápoj velmi horký
 • umožňuje skutečné vychutnání si nápoje jako z oblíbeného hrnku

 

rCUP je první opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků. Byl vyvinut ve Velké Británii týmem expertů, jejichž krédem je, že nic není správně recyklováno, dokud se to znovu nepoužije. Hlavním cílem je využití mnoha tun jednorázových kelímků, které jsou každý den vyhazovány po pár minutách použití. Dalším krokem pak vylepšit funkčnost existujících opakovaně použitelných kelímků na kávu.

 

PARAMETRY:

 • Obsah: 340 ml
 • Výška: 168 mm s víčkem, 144 mm bez víčka
 • Průměr dna: 64 mm
 • Průměr víčka: 84 mm

 

NÁVOD A PÉČE:


Zmáčknutím otevřete, zmáčknutím zavřete. Když víčko zmáčknete do dolní pozice, je kelímek otevřený. Pokud je víčko nahoře, je kelímek naopak uzavřený. Jako pomůcku můžete použít to, že když uvidíte tenkou risku na vnitřní straně víčka, je kelímek otevřen.

Neplňte kelímek nad rysku. Chcete-li zabránit protečení nápoje po uzavření víčka, neplňte kelímek nad vyznačenou rysku na vnitřní straně kelímku. 

Horký nápoj nad 65°C může díky páře způsobit podtlak uvnitř kelímku. Pokud vám víčko při otevírání nejde snadno zmáčknout, povolte víčko mírným otočením, aby se snížil tlak uvnitř kelímku. Nesnažte se víčko mačkat silou, mohlo by dojít k vystříknutí nápoje nebo páry!

Snadno omyvatelný. Lze mýt v horním patře myčky. rCUP je vodotěsný pouze tehdy, pokud je těsnění a zavírací mechanismus udržován v čistotě. Doporučujeme proto kelímek po každém použití důkladně vypláchnout a vymýt. Neneseme odpovědnost za špatné těsnění kelímku způsobenou cizími předměty nebo kousky zaschlých nečistot v těsnění nebo zavíracím mechanismu. NIKDY nepoužívejte v mikrovlnce!

 

 

V roce 2016 si lidé z Ashortwalk položili zásadní otázku: “Co můžeme dělat s použitými jednorázovými kelímky na kávu?” Zároveň se rozhodli, že to zjistí. Designová společnost z Velké Británie se už dlouhou dobu zabývá využitím použitých a recyklovaných materiálů a vrací jim život v nové formě.

Papírových kelímků každý z nás v průměru spotřebuje 350 za rok. Problém je, že kelímky nelze jednoduše recyklovat. Ačkoliv jsou na první pohled papírové, obsahují uvnitř tenkou vrstvu plastu, která recyklování ztěžuje.

Jeden z partnerů společnosti Ashortwalk, společnost Nextek, se společně s Imperial College London rozhodli pro logický přístup k recyklaci celého kelímku. Jeho vyčištěním a rozkrájením nalezli chytrý způsob smíchání vláken kelímku s plastovým polymerem. Lidé v Ashortwalk tento nápadl zaujal. Začali polymer mísit s jinými recyklovanými materiály, aby je poté přetvořili v nové a užitečné produkty.

Takto vznikl rCUP. Podívejte se na video, ve kterém vám zakladatel filmy Ashortwalk, Dyson Dan Dricker, celý koncept představí blíže:

Dnes patří rCUP mezi udržitelnější a ekologičtější varianty oproti klasickým jednorázovým kelímkům. Lidé v Ashortwalk s ním ale stále nejsou na sto procent spokojeni. Chtějí na celém konceptu zapracovat a pevně věří, že do 12.-14.měsíců bude rCUP prvním kelímkem na světě, který bude vyrobený pouze z recyklovaných použitých kávových kelímků. 

 

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.